с 10.00 до 22.00 0
Київ
Ваше місто Київ? Так Ні
(067) 463 63 63 с 10.00 до 22.00
Київ
Ваше місто Київ? Так Ні

Стейки Тібоун

Стейки Тібоун Стейки Тібоун
Сортувати:
Фільтр
Фільтр

Стейк Ті-боун Dry-aged beef

Ціна:
147.50 грн/100г

Стейк Тібоун Абердін Dry-aged beef

Ціна:
158.50 грн/100г

Найкраще з двох світів: ідеально збалансований стейк Ті-боун

М’ясо – безпрограшний варіант, якщо ви запланували романтичну вечерю. Розповідаємо, що таке стейк T-bone, чим він відрізняється від стейка Портерхаус і чому він такий популярний серед справжніх поціновувачів м’яса. Бонусом – формула приготування ідеального стейка Ті-боун і лайфхак про те, як визначити ступінь просмаження мармурового м’яса на дотик. Ви піднімете вашу кулінарну майстерність на новий рівень!


Ті-боун – це стейк, який нарізається з відрубу шортлойн, що поєднує одночасно два види елітного мармурового м’яса: соковитий стриплойн (стейк Нью-Йорк) і ніжну вирізку (стейк Філе-міньйон). Вони розділяються тонкою Т-подібною кісточкою (звідси й назва), завдяки якій приготований стейк має легкий горіховий присмак. Вирізається тільки з визначеної ділянки між 1 і 5 ребром, захоплюючи поперекову та спинну частину. Тут проходить найбільший м’яз. Підготовлений методом традиційного достигання без використання штучних консервантів, прискорювачів достигання та покращувачів смаку.

Cтейк Тибуон.png

4 факти про стейк Ті-боун, які ви не оминете увагою:

  • Шматки для стейка вирізають з тих ділянок туші тварини, що розташовані в нерухомій частині організму тварини та не беруть участі в процесах руху.
  • Ті-боун готується з преміальної яловичини комбінованого відгодовування (трав’яний+зерновий), тобто з мармурового м’яса. Тепер ви розумієте, що вплинуло на формування його ціни?
  • Популярний T-bone названий так тому, що кістки на його зрізі утворюють літеру «Т».
  • Тривалість достигання – від 21 дня.

Стейк Ті-боун vs. Портерхаус: головні відмінності

Зв’язок між стейками T-bone і Porterhouse майже родинний. Вони складаються з двох шматків м’язів, розділених Т-подібною кісткою. З одного боку – ніжна пісна вирізка, з іншого – стриплойн з насиченим яловичим смаком. Різниця полягає в тому, що Ті-боун вирізається ближче до передньої частини туші, а значить, у ньому частина вирізки (Філе-міньйон) менша, ніж у Портерхаусі. Найбільші стейки, у яких діаметр вирізки перевищує розмір м’яча для гольфу, називають Портерхаусом.

Якщо взяти до уваги класифікацію, яку ввів Департамент сільського господарства США (USDA), то вирізки в T-bone має бути не менше 13 мм, а в Портерхаусі – не менше 32 мм в найширшій частині шматка. У більшості випадків вага стейків варіюється в межах 450-1100 грамів.

Кожна з частин відрубу Ті-боун має унікальні смакові якості, пов’язані зі структурою м’яса. Наприклад, стриплойн відрізняється великими ніжними волокнами, помірним вмістом жирових прошарків та яскраво вираженим яловичим смаком. А філе-міньйон – найніжніша частина з мінімумом жиру. Так званого концентрованого м’ясного смаку в ній немає.

Cтейк Тибуон #2.png

T-bone – стейк, що вражає своїми смаковими якостями

Якісна яловичина – гарантія успіху вашої страви! Тому передусім необхідно купити стейк Ті-боун сухої витримки. Пам’ятайте: для приготування мармурового стейка T-bone треба використовувати мінімальну кількість олії. Краще віддати перевагу оливковій.

По суті, Ті-боун – два різних стейки в одному, тому готувати його треба обережно. Важливо не пересушити філейну частину, поки стриплойн ще не готовий. Наприємніше готувати його на грилі. Обсмажте стейк на сильному вогні по 1 хвилині з кожного боку для утворення скоринки, а потім доводьте до готовності на помірному вогні, або ж поставте в розігріту до 180 градусів духовку на 5-10 хвилин. Або вчинити так: обсмажити на помірному вогні 15 хвилин, перевертаючи кожні 2-3 хвилини. У такому разі важливо тримати стейк подалі від епіцентру жару. Оптимальний ступінь просмаження – від medium rare до medium. Це дозволить зберегти ніжність та соковитість м’яса по обидва боки від кістки. Обов’язково дайте стейку відпочити. До речі, однакового ступеня просмаження в різних частинах Ті-Боуна не завжди можна досягти, і якщо у стриплойна виходить medium, то у вирізки – medium rare.

Cтейк Тибуон #3.png

Лайфхак. Якщо розправити долоню, розслабивши руку, і надавити вказівним пальцем іншої руки на зону між великим пальцем та основою долоні, то м’якість, яку ви відчуваєте, відповідає ступеню просмаження rare. З’єднайте великий і середній пальці, ніби в жесті, що означає «окей». М’яз на великому пальці трохи напружується – тепер ви знаєте, яке на дотик м’ясо medium rare. Якщо легко надавити кінчиком середнього пальця на кінчик великого пальця, то таким на дотик буде м’ясо обсмаження medium. З’єднайте кінчик безіменного пальця з великим пальцем. Відчуваєте, що м’яз напружився ще сильніше? Таким на дотик буде стейк просмаження medium well. Звісно, така сама вправа з великим пальцем і мізинцем дозволить дізнатися, яким буде м’ясо зі ступенем просмаження well done.

Беарнський, грибний, сальса верде, чімічурі та соус з перцевих зернят найкраще розкриваються смакові властивості стейка Ті-боун.

Великий вибір стейків різного ступеня мармуровості (Ті-боун, Рібай, Стриплойн, Філе-міньйон тощо) ви можете знайти в мережі магазинів-ресторанів «М’ясторія». Доставка – по Києву та в інші міста України.

Читати далі