с 10.00 до 22.00 0
Київ
Ваше місто Київ? Так Ні
(067) 463 63 63 с 10.00 до 22.00
Київ
Ваше місто Київ? Так Ні

Стейки Портерхаус

Стейки Портерхаус Стейки Портерхаус
Сортувати:
Фільтр
Фільтр

Стейк Портерхаус Dry-aged beef

Ціна:
142.50 грн/100г

Стейк Портерхаус Абердін Dry-aged beef

Ціна:
158.50 грн/100г

Стейк Портерхаус для ваших кулінарних шедеврів

Портерхаус – стейк, що володіє одночасно двома соковитими перевагами. Розповідаємо, чим він відрізняється від T-bone та кому зобов’язаний своєю назвою. Бонус для поціновувачів класичних рецептур та кулінарних експериментаторів – формула гарного стейка та огляд семи ступенів просмаження для досягнення ідеального результату. Насолоджуйтесь! А якщо зголоднієте під час читання статті, ви завжди можете купити вже готові стейки в нашому інтернет-магазині.


Найбільший та найпоживніший стейк з поперекової частини – Портерхаус. У ньому поєднані два типи м’яса, розділені характерною Т-подібною кісткою. З одного боку – класичний Нью-Йорк (стриплойн без смужки жиру) з насиченим яловичим смаком, з іншої – ніжне Філе-міньйон. А значить, бездоганна структура, соковитість та насичений аромат будуть його привілеєм. Оскільки стейк Портерхаус поєднує два різних типи преміальної яловичини, його називають королівським. Не останню роль у присудженні цієї назви відіграв солідний розмір стейка. Власне, все це й пояснює його ціну.

Стейк Портерхаус.png

Цікаво. Найбільш стейкові породи – усе сімейство герефордів (Hereford – порода, виведена в XVIII ст. в графстві Херефордшир, Англія), ангусів (Aberdeen Angus – порода, виведена в Шотландії та привезена в США в 1873 році), а також їх гібриди.

Porterhouse vs. Т-bone: головні відмінності

Зв’язок між стейками Портерхаус і Ті-боун нерозривний. Вони обидва нарізаються з преміального поперекового відрубу шортлойн, що містить у собі вирізку (стейк філе-міньйон) та стриплойн (стейк Нью-Йорк). Як Портерхаус, так і Ті-Боун можна розпізнати за Т-подібною кісткою, що йде впоперек до м’ясних волокон.

Але якщо Портерхаус нарізають з ширшої задньої частини відрубу, то Ті-боун беруть з вузької передньої. Таким чином, Портерхаус візуально має більш симетричний вигляд та має більшу частину вирізки, ніж стейк Ті-боун. Згідно з класифікацією Департаменту сільського господарства США (USDA), вирізки в Портерхаусі має бути не менше 32 мм в найширшій частині шматка, а у T-bone – не менше 13 мм. Як правило, вага стейків варіюється в межах 700-1100 грамів.

До речі, є негласне правило. Якщо діаметр частини філе-міньйон перевищує розмір м’яча для гольфу, такий стейк називається Портерхаус. В протилежному разі перед нами Ті-боун. Звісно, щоб на практиці визначити назву стейка, ніхто не використовує м’ячі для гольфу. Усе відбувається «на око».

Трохи історії. Словом Porterhouse у XVIII столітті називалися британські корчми, де подавали темне пиво Портер. Колоністи привезли звичну назву в Новий Світ. Портерхаусами почали називати ресторани, де частували не тільки пивом, але й м’ясом. У ХІХ столітті нью-йоркський Портерхаус Мартіна Моррісона зробив фурор завдяки величезному стейку з елітної яловичини. За легендою, один з моряків, який прийшов у Портерхаус, побачивши стейк такого розміру не зміг приховати свого здивування: «Подивіться, який прекрасний Портерхаус!» З часом ця назва стала загальною.

Формула ідеального стейка Портерхаус

Безпосередньо перед приготування м’ясо треба нагріти до кімнатної температури та добре промокнути рушником. Посолити, бо сіль сприятиме виділенню соку, а потім присмачити перцем – він трохи горить на грилі, додаючи аромату. Найприємніше Портерхаус готувати на грилі. Щоб отримати ідеальний результат, обсмажте стейк на сковороді по 2 хвилини з кожного боку та покладіть у розпечену до 180 градусів духовку на 5-10 хвилин. Для скоринки змастіть м’ясо розтопленим вершковим маслом під час смаження, з обох боків. Оптимальний ступінь просмаження – medium rare і medium. У такому разі м’ясо буде соковитим та ніжним бо обидва боки від кістки.

Важливо: згідно з американською системою класифікації, є сім ступенів просмаження стейків:

  1. Blue (або extra rare). Стейк, прогрітий до 46-49 °C, сирий всередині.
  2. Rare – обсмажений до температури 49-55 °C, червоний, але не сирий всередині.
  3. Medium rare – стейк, просмажений до температури 55-60 °C, яскраво-рожевий всередині.
  4. Medium – приготований до температури 60-65 °C, середнє обсмаження.
  5. Medium well – просмажений до температури 65-69 °C, з прозорим соком.
  6. Well done – просмажений до температури 71-100 °C, з мінімумом соку.
  7. Too well done, або Overcooked – просмажений до температури 100 °C, відсутність м’ясного соку.

Стейк Портерхаус #3.png

Рекомендуємо подавати стейк Портерхаус із соусом Табаско. На стейк можна покласти масло з зеленню. Для цього збийте масло з улюбленими подрібненими травами (базилік, розмарин, майоран чи кріп), загорніть у харчову плівку та заморозьте в холодильнику.

Великий вибір стейків різного ступеня мармуровості ви можете знайти в мережі магазинів-ресторанів «М’ясторія». Доставка – по Києву та в інші міста України.

Читати далі