с 10.00 до 22.00 0
Київ
Ваше місто Київ? Так Ні
(067) 463 63 63 с 10.00 до 22.00
Київ
Ваше місто Київ? Так Ні

Ступені просмажування м'яса: деталі, які ви не залишите без уваги

Любов до м'яса виражається бажанням не тільки смачно поїсти, але і бути впевненим в якості і вмінні правильно його приготувати. Розбираємо, які ступеня просмажування стейка існують і як визначити їх на дотик, якщо під рукою немає термометра.

Згідно американській системі класифікації, є 7 ступенів просмажування м'яса. Різниця між ними визначається температурою в самому центрі стейка:
  1. Blue, або extra-rare. У розрізі - практично сире м'ясо з легкою скоринкою, яка формується впродовж 1-2 хв. смаження. Потім м'ясо обертають фольгою, і воно томиться близько 10 хв. Температура всередині стейка досягає 46-49 ° C.
  2. Rare. У розрізі - червоне м'ясо, по краю якого сформувалася апетитна скоринка більш темного кольору. Температура всередині стейка становить 49-55 ° C.

  3. Medium rare. У розрізі - м'ясо яскравого червоно-рожевого кольору. В такому стейку вже менше «крові» і з'являється рожевий сік. Цей вид прожарювання м'яса визначається температурою 55-60 ° C.

  4. Medium. Найпопулярніша ступінь прожарювання стейка. Як правило, м'ясо вже не «кровить», а при натисканні на нього витікає рожевий сік. Температура всередині м'яса біля 60-65° C, яловичина при цьому ще м'яка і соковита.

  5. Medium well. М'ясо на зрізі вже більше сіро-коричневе, сік при натисканні прозорий. Температура всередині стейка при такому просмажуванні становить 65-69 ° C. Ступінь приготування medium well - ідеальне рішення для тих, хто категорично не любить сире і напівсире м'ясо.

  6. Well done. Це вже м'ясо повного просмажування, на зрізі абсолютно коричневе. Температура всередині м'яса біля 71-100 ° C, це чудово пропечений шматок яловичини. Цінителі ж стейків вважають таке просмажування надмірним, вважаючи, що воно надмірно висушує м'ясо.

  7. Two well done, або Overcooked. Сильно просмажене м'ясо, яке досягло максимальної жорсткості. Стейк прогрівається до температури 100° C.

Важливо. Для стейків Нью-Йорк, Філе-Міньйон, Торнедос і Шатобріан рекомендується ступінь просмажування medium rare, для стейка Рібай - medium rare або medium, для Портерхаус і Ті-Боун - medium або medium well.

Степени прожарки мяса1.png

Цікаво. Різні ступені просмажування м'яса застосовуються для яловичини і баранини. Оскільки в свинині міститься велика кількість мікроорганізмів, які гинуть лише при високій температурі термічної обробки, у неї є лише одна ступінь просмажування - well done. Відзначимо, якщо до каре баранини можна застосувати всі види просмажування, то оптимальним варіантом для баранячої ніжки буде від medium до well done.

Як визначити ступінь просмажування стейків на дотик?

Визначення ступеню просмажування яловичини можна здійснити за допомогою руки. Якщо вказівним пальцем однієї руки натиснути на м'яку зону між великим пальцем і основою долоні іншої руки, її м’якість буде відповідати м'якості м'яса ступеню просмажування blue. Якщо з'єднати великий і вказівний пальці лівої руки, немов в жесті «о'кей», а потім вказівним пальцем правої доторкнутися до долоні лівої, біля основи великого пальця, то можна дізнатися, яка на дотик ступінь просмажування rare. Така ж махінація з великим і середнім пальцями дозволить визначити на дотик ступінь просмажування medium rare, з великим і безіменним - medium well. Аналогічно, з великим і мізинцем - well done.

«Кращого» ступеню просмажування стейка просто не існує, адже все залежить від ваших смакових уподобань. Оптимальною прийнято вважати ступінь просмажування medium.

Вибрати просмажування за смаком Ви можете в магазинах М’ясторія, а також на нашому сайті:

Стейки Рібай

Стейки Ті-боун

Стейки Портерхаус

Стейки Нью-Йорк

Стейки Стріплойн

Також рекомендуємо: