Індичка: користь, рецепти приготування
Індичка — одне з найпопулярніших видів м`яса. Лише на День подяки у США споживають не менше 45 мільйонів індичок. Саме з Америки й почався шлях улюбленої в усьому світі страви. Тут диких індиків приручили й почали розводити ще задовго до відкриття континенту європейцями. А іспанці разом із коштовностями з Нового Світу привезли і її — індичку. Після цього ще кілька століть у Європі її так і називали — «іспанська курка».
Унікальні властивості індички помітили ще ацтеки. Вони вирішили поєднали приємне з корисним і наваристим бульйоном з цієї птиці лікували деякі хвороби. Як йдеться у давніх книгах, така терапія виявилася неабияк ефективною. Правда, крім тих, у кого дійсно була потреба, за «ліками» завжди стояла черга для профілактики.
Разом із високою поживністю, індиче м`ясо відзначається низьким вмістом холестерину та жирів. Завдяки цій особливості воно стане ідеальним варіантом для тих, хто дотримується лікувальної дієти чи стежить за фігурою. Крім того, індичка — гіпоалергенний продукт, що дозволяє використовувати його навіть як перший прикорм для дітей.
Користь індички для здоров`я
Індичку вважають чи не найбільш корисною та універсальною стравою. У своєму складі воно має необхідні для організму цинк, селен, калій, фосфор і магній, а також вітаміни А, В2, В6, В12, D, Е та РР. Ці мікроелементи забезпечують здоров`я судин, кісток та шкіри.
Амінокислоти в складі індичого м`яса не тільки підтримують стан печінки та серця, а й впливають на психологічний стан. Для прикладу, амінокислота триптофан стимулює вироблення серотоніну — гормону радості. Лікарі стверджують: за умови регулярного споживання, індичка може допомогти в боротьбі з депресією та безсонням.
За кількістю фосфору, який необхідний для росту кісток та судин, індичка майже не поступається рибі. А фосфоліпіди, якими багате м`ясо індички, слугують для побудови клітин та здорового обміну речовин.
Існує стереотип, що для достатньої кількості заліза в організмі необхідно споживати виключно червоне м`ясо. Але індичка і тут готова довести протилежне, адже вміст заліза у ній не відрізняється від яловичини.
Менше солі — більше користі. Індичка містить природний натрій — він відповідає за поповнення плазми та діяльність усіх обмінних процесів. Ця особливість дозволяє скоротити використання солі під час приготування, що особливо важливо для людей, які піклуються про здоров`я серця та судин.
Цікаві факти про індичку
Ми зібрали лише кілька прикладів того, чому індичка обов`язково має бути у вашому щоденному раціоні:
- Індичка — рекордсмен за кількістю вітамінів та мікроелементів серед інших видів м`яса. Крім того, вона легше засвоюється, що збільшує її корисні властивості.
- Поживність індичого м`яса полягає у високому вмісті білка (19,5-21 г на кожні 100 г). За цим показником вона виграє навіть у яловичини (18,6 г) та свинини (14,3 г).
- Низька калорійність. Найбільш дієтичною частиною птиці вважають філе. У ньому на 100 г перепадає лише 118 ккал. Якщо бажаєте приготувати більш ситну частину, надайте перевагу ніжкам та крилам (208 ккал на 100 г).
- Ще один плюс для тих, хто дотримується дієти, — мінімальний вміст жирів. У грудці, яка важить 100 г, їх міститься всього 2,5 г. Для порівняння, у яловичому філе вдвічі більше жиру, а в свинячому — аж у 16 разів.
- Індичка не зашкодить судинам, адже має менше холестерину, ніж будь-яке інше м`ясо.
Як приготувати індичку: найсмачніші рецепти
Стейки з індички під вершково-грибним соусом
Інгредієнти:
- філе індички — 600 г;
- шампіньйони — 400 г;
- вершки 20-25% — 150 мл;
- оливкова олія — 4 ст. л;
- часник — 3-4 зубчики;
- цибуля — 1 шт;
- спеції (орегано, базилік та ін.) — до смаку;
- сіль, перець — до смаку.
Індичку поріжте на тонкі стейки товщиною 3-4 см. На розігріту пательню налийте трохи оливкової олії та обсмажте на середньому вогні шматочки філе з обох боків до золотистої скоринки. Дістаньте індичку та відкладіть. У ту саму пательню покладіть порізану півкільцями цибулю, готуйте до м`якості. Після цього додайте подрібнений часник і гриби, смажте до золотистого кольору. Налийте вершки, приправте спеціями до смаку та доведіть до кипіння. Додайте обсмажені стейки індички, зменште вогонь та тушкуйте 10-15 хвилин. Як гарнір до страви пасуватиме булгур, кус-кус або рис.
Святкова індичка в духовці
Інгредієнти:
- ціла індичка — 1 шт;
- вершкове масло — 100 г;
- цибуля — 2 шт;
- часник — 3-4 зубчики;
- апельсин — 2-3 шт;
- лимон — 1 шт;
- сухі спеції (імбир, чебрець, базилік, розмарин та ін.) — 2 ч. л;
- сіль, перець — до смаку.
Завчасно помийте індичку ззовні та всередині й ретельно висушіть паперовими рушниками. Тепер час приготувати маринад. До масла додайте сік та цедру лимона, подрібнений часник, сухі спеції, сіль та перець. Цибулю та апельсини почистіть, поріжте великими шматками, нафаршируйте ними індичку. Зв`яжіть ніжки птиці ниткою, перекладіть її на деко для запікання. Далі змастіть індичку маринадом та відправте в духовку, розігріту до 160-180°C. Час приготування залежить від ваги індички, тушка вагою 3-5 кг буде готуватися до 3 годин. Після двох годин запікання накрийте страву фольгою, щоб вона добре пропеклася всередині, а шкірка не підгоріла. Подавайте на стіл цілою та гарячою.
Індичка в азійському стилі
Інгредієнти:
- філе або ніжки індички — 500 г;
- соєвий соус — 100 мл;
- мед — 1 ст. л;
- цукор — 100 г;
- перець чилі — 0,5 шт;
- імбир свіжий — 10 г;
- сік лимона — 1 ст. л;
- часник — 2-3 зубчики;
- зерна кунжуту — 1 ст. л;
- оливкова олія — 2-3 ст. л;
- паприка копчена — 1,5 ст. л;
- сіль, перець — до смаку;
- зелена цибуля — 3-4 пера.
Спочатку приготуйте соус: візьміть соєвий соус, мед, подрібнений часник, порізаний перець чилі, імбир та цукор. Змішайте інгредієнти та поставте варитися на середній вогонь на 20-30 хв. Процідіть через сито. Обрану частину індички натріть спеціями та обсмажте на олії до золотистої скоринки. Викладіть м`ясо у ємність для запікання, полийте соусом та запікайте 20-25 хв за температури 180°C. Перед подачею прикрасьте страву зернами кунжуту та дрібно нарізаною зеленою цибулею.
Як обрати якісну індичку?
Корисні властивості й смак індичого м`яса безпосередньо залежать від умов вирощування птиці та зберігання сирого продукту. Першим маркером свіжості та якості індички може послугувати її колір. Молоде м`ясо птиці має ніжний рожевий колір, а стегна можуть бути більш яскравими. Якщо натиснути пальцем на поверхню м`яса, вм`ятина повинна швидко зникнути. Не забудьте перевірити шкірку - у свіжої птиці вона буде гладенькою та пружною.
Значно складніше перевірити, який раціон отримувала птиця та в яких умовах росла. Саме ці характеристики визначають кількість поживних речовин, які ви отримаєте з готової страви. Для цього радимо обирати перевірені магазини, які дотримуються найвищих стандартів якості сировини.
Індичку, яку ви можете придбати в «М`ясторії», було вирощено на фермерських господарствах, де вона отримувала виключно натуральне харчування без антибіотиків, стимуляторів росту, ГМО та гормональних препаратів. «М`ясторія» пропонує лише заздалегідь охолоджене м`ясо індички, яке зберігається у вакуумних пакетах. Просто відкрийте упакування, оберіть найкращий рецепт і приготуйте корисну й смачну страву.