Гарнір до стейка, який підкреслить смак і аромат м'яса
Любителі м'яса, сьогодні ваш день! Ми зібрали дуже смачні гарніри до стейка, від яких ваш внутрішній перфекціоніст буде в повному захваті. Безумовно, найкращий компаньйон до стейка - салат зі свіжих овочів, приправлений морською сіллю і оливковою олією. Але як на рахунок покреативити на кухні?
Овочі гриль
Ідеальний гарнір до стейку з яловичини, свинини, баранини або курки.
Інгредієнти (на 4 порції):
- кабачок - 1 шт.
- жовтий болгарський перець - 1 шт.
- червоний болгарський перець - 1 шт.
- цибуля-шалот - 1 шт.
- часник - 2 зубчики
- чебрець - 1 гілочка
- сіль, перець за смаком
- оливкова олія
Спосіб приготування:
Овочі помити, кабачок і цибулю порізати кільцями. Порізати болгарський перець на великі скибочки, попередньо видаливши насіння. У сковороду-гриль налити трохи оливкової олії, додати нарізані на половинки зубчики часнику і листочки чебрецю. Розігріти сковороду, викласти на неї овочі, додати сіль і перець за смаком і обсмажувати з двох сторін.
Кукурудза на шпажках
Вишукана і незвичайна закуска до м'яса на грилі.Інгредієнти:
- свіжа кукурудза (кількість за бажанням)
- сіль, перець за смаком
- часник - 2 зубчики
- чебрець - 1-2 гілочки
- оливкова олія
Відварити кукурудзу впродовж 30 хвилин в підсоленій воді. Трохи остудити і розрізати кожен качан на 2 частини. У сковороду-гриль налити трохи оливкової олії, додати нарізані на половинки зубчики часнику і листочки чебрецю. Обсмажити на розігрітій сковороді кукурудзу з усіх боків. Поперчити за смаком. Обсмажену кукурудзу нанизати на шпажки і подавати як порційний гарнір (самостійно або з овочами гриль).
Запечена картопля з лимоном і спеціями
Прекрасний гарнір до преміальних стейків Рібай, Нью-Йорк, Філе-Міньйон, Ті-Боун або Портерхаус, а також таких альтернативних стейків, як Флет-Айрон, Вегас-Стріп, Денвер, Чак-ай-Ролл, Рібай-Кеп і Фленк- стейк.Інгредієнти (на 4 порції):
- картопля - 500 г
- лимон - 0,5 шт.
- чебрець - 1-2 гілочки
- суміш перців, сіль за смаком
- вершкове масло - 3 ст. л.
- оливкова олія - 4 ст. л.
- часник - 1 зубчик
Неочищену картоплю промити і розрізати на четвертинки. Розігріти в сковороді вершкове масло і оливкову олію, поки вершкове не почне золотитися. Вимкнути вогонь, викласти в сковороду картоплю і перемішати з маслом. На жаростійку форму викласти картоплю, зверху полити залишками масла і, не загортаючи у фольгу, помістити в розігріту до 200 ° C духовку на 30 хвилин, до рум'яної скоринки. Тим часом в миску натерти цедру лимона, вичавити туди ж сік лимона, додати сіль, перець, листочки чебрецю і подрібнений часник, окропити оливковою олією і перемішати. Коли картопля запечеться, викласти її в ароматну суміш і дати настоятися 2 хвилини.
Карамелізована цибуля
Універсальний гарнір до стейку з телятини, свинини, курки, індички і баранини.Інгредієнти (на 4-6 порцій):
- цибуля-шалот - 500 г
- коричневий цукор - 1 ст. л.
- оливкова олія - 1 ст. л.
- бальзамічний оцет - 1 ч. л.
- портвейн або херес (опціонально) - 2 ст. л.
- вода - 100 мл
- сіль
Цибулю очистити і промити. На добре розігріту сковороду налити оливкову олію і помістити цибулини в один шар. Смажити на невеликому вогні впродовж 5 хвилин, періодично перевертаючи. Після того, як цибуля підрум'яниться, посипати її цукром. Продовжувати смажити на невеликому вогні, ретельно помішуючи. Коли цукор почне карамелізуватись, влити портвейн, додати сіль і збільшити вогонь. Випарити вино, потім влити воду, зменшити вогонь, закрити кришкою і тушкувати впродовж 5 хвилин. Відкрити кришку і готувати до випаровування рідини. Влити бальзамічний оцет і перемішати. Подавати в теплому або холодному вигляді.
Зелений гарнір
Інгредієнти:- спаржа - 150 г
- спаржева квасоля - 150 г
- оливкова олія
- сіль, перець за смаком
Спаржу і спаржеву квасолю відварити в підсоленій воді впродовж 3-4 хвилин. Окропити оливковою олією, додати сіль і мелений чорний перець.
Універсальний гарнір до стейка зі свинини, яловичини, баранини, індички і курки
Інгредієнти:- салат пак-чой - 2-3 шт.
- рослинне масло - 1 ст. л.
- зелений горошок - 150 г.
Салат пак-чой розрізати навпіл і посолити. Підрум'янити на рослинній олії на розігрітій сковороді впродовж 3-4 хвилин. Довести воду до кипіння. Опустити в ємність зелений горошок на 2-3 хвилини. Приготовані інгредієнти поперчити за смаком і подавати з м'ясом.
Запечені овочі в бальзамічний глазурі
Пікантний овочевий гарнір до стейка з яловичини, баранини, свинини, курки та індички.Інгредієнти (на 4 порції):
- морква - 2 шт.
- баклажан - 1 шт.
- ріпа - 2 шт.
- буряк - 2 шт.
- чебрець - 2-3 гілочки
- мед - 1 ст. л.
- бальзамічний оцет - 2 ст. л.
- оливкова олія - 5 ст. л.
- сіль, чорний мелений перець за смаком.
Овочі очистити і відварити: буряк - впродовж 30 хвилин, морква з ріпою - 15-20 хвилин. Нарізати четвертинками або часточками, перекласти у жаростійку форму, змащену олією. Тим часом баклажан нарізати товстими скибочками, додати сіль і перець, змастити оливковою олією і обсмажити на сковороді-гриль. Перекласти до овочів. Змішати бальзамічний оцет, оливкову олію і мед. Додати сіль і перець за смаком. Полити овочі глазур'ю, посипати листочками чебрецю і перемішати. Запікати в попередньо розігрітій до 200 ° C духовці близько 30 хвилин.
Полента
Італійці, особливо жителі півночі (Ломбардії), впевнені, що полента заслужила право стояти в одному ряду з іншими делікатесами місцевої кухні, які прославили її по всьому світу. Каша вариться на воді або бульйоні (овочевому, м'ясному), її подають прямо «з вогню», приправляючи пармезаном, або дають охолонути, після чого нарізають на скибочки і обсмажують на оливковій олії до утворення золотистої скоринки.Цікаво. В Італії існує кілька сортів поленти. Брамата - грубого помелу кукурудза; з неї, як правило, варять круту кашу, яку потім розрізають і обсмажують. Фіоретто - крупа тонкого помелу; служить для приготування гарніру. Інтеграле - цільнозернова кукурудзяна мука, з якої готують гарніри до дичини. У Румунії та Молдові кукурудзяна каша відома як мамалига. Крупу варять виключно на воді, приправляючи лише сіллю. Для цих цілей використовують товстостінний чавунний казанок, в якому каша вариться досить довго. Після цього мамалигу викладають на дерев'яну дошку, формуючи циліндр. Коли вона остигає, її можна сміливо різати скибками.
Поленту як гарнір до яловичого стейка або каре ягняти подають в дорогих ресторанах. Чому б не зберегти традицію на великих вечірках і теплих домашніх обідах?
Секрети приготування:
Пропорції води і крупи досить умовні. В середньому це 4:1. Візьмете води трохи більше - отримаєте більш м'яку тягучу кашу. Трохи менше - зварите круту мамалигу або поленту, яку після охолодження можна нарізати ножем.
Якщо ви готуєте гарнір до овочів або м'яса, в кашу не додавайте ніяких приправ, крім солі. Якщо ж збираєтеся подавати як самостійне блюдо, додайте масла і сиру - солоноватого сулугуні, бринзи або сиру з копченим смаком.
Перші хвилини кашу потрібно помішувати постійно в одному напрямку - поки вона не «схопиться». Потім можна прикрити її кришкою і помішувати час від часу, поки маса при помішуванні не почне легко «відлипати» від стінок каструлі.
Процес приготування займає від 20 до 45 хвилин. Все залежить від помолу крупи.
Успішних вам кулінарних експериментів!