Майстерня смаку: як приготувати справжні равіолі
Якщо ви колись були в Італії і не спробували равіолі — вважайте, що ви не були в Італії. Але вирушити в гастрономічну подорож можна навіть на домашній кухні, спробувавши класичний рецепт італійських равіолі.
Як приготувати справжні равіолі, знає кожна італійська господиня. Рецепт не є секретом, проте вимагає практики та вашого часу. У цій статті «М`ясторія» зібрала найпопулярніші начинки, секрети приготування ідеального тіста й трохи цікавих фактів, які допоможуть вам відчути справжній колорит італійської кухні.
Чим равіолі відрізняються від вареників?
Равіолі — це те ж тісто з різноманітними начинками, яке можна зустріти в кухнях різних країн. Головною його відмінністю стала впізнавана квадратна форма, часто з фігурними краями тіста. А ще равіолі прийнято подавати з соусами: вершковим, песто, томатним і багатьма іншими.
Щодо начинки, то й тут італійці готові здивувати різноманіттям. Кожен регіон країни славиться своїми особливостями приготування. Можна знайти равіолі з м`ясом чи птицею, традиційною ковбасою мортаделлою, сирами, спаржею, шпинатом, рибою та навіть солодкими інгредієнтами. Кожен з них заслуговує на увагу і приваблює гастротуристів.
Спочатку равіолі були доступні лише для вищих прошарків суспільства. Кажуть, що й Папа Римський часто смакував цією стравою. Потім рецепт потрапив і до народу, але протягом століть равіолі готували лише як святкову страву. Та й сьогодні в італійців не виникає питань, яку страву подати до застілля чи зустрічі з найдорожчими гостями — равіолі обов`язково мають бути на столі.
Як приготувати тісто на равіолі?
Як і для інших видів пасти, для тіста на равіолі вам знадобиться мінімум інгредієнтів: лише борошно, яйця та сіль. Дехто також додає оливкову олію, але це зовсім не обов`язково. Класичне співвідношення: 100 г борошна потребують 1 яйце.
Важливий момент: використовуйте лише борошно найвищого ґатунку з твердих сортів пшениці. За деякими рецептами можна поєднати 50% борошна та 50% семоліни (манної крупи), щоб додати тісту додаткової текстури та нових відтінків смаку.
Отже на 2 порції равіолі візьміть:
- борошно — 300 г;
- яйця — 3 шт.;
- сіль — 0,5 ч. л.
Борошно викладіть гіркою на робочу поверхню, зробіть у ньому заглиблення, у яке розбийте яйця й відразу додайте сіль. Спершу використовуйте виделку, щоб змішати білки з жовтками, а потім поступово загортайте всередину борошно від країв, допоки не отримаєте однорідну і пружну текстуру. Сформуйте з тіста кульку, покладіть її у глибоку миску і накрийте рушником чи плівкою. Залиште тісто відпочити за кімнатної температури на 30 хв.
Після цього для зручності розділіть тісто на парну кількість частин (4-6) і тонко розкачайте їх. Використовуючи чайну ложку та виделку, викладіть начинку на половину листів тіста. З кожного боку начинки має бути приблизно 1 см вільного краю тіста. Зверху накрийте їх другою половиною тіста і злегка натисніть на проміжки між начинкою, щоб дві частини тіста поєдналися. Тепер за допомогою гострого ножа чи спеціального фігурного ножа для равіолі розріжте тісто на окремі равіолі. Якщо ви використовуєте ніж, тоді за допомогою виделки зробіть візерунок на краях тіста.
Рецепти традиційних італійських равіолі
Равіолі з індичкою та вершковим соусом
Інгредієнти:
- філе індички — 200 г;
- гриби — 150 г;
- цибуля — 1 шт.;
- спеції — до смаку;
- рослинна олія — для смаження.
Для соусу:
- вершки 20% — 100 мл;
- пармезан — 50 г;
- мускатний горіх, спеції, сіль — до смаку.
Філе індички наріжте кубиком приправте спеціями, обсмажте на рослинній олії до золотистості або відваріть до готовності. Окремо обсмажте подрібнену цибулю, додайте до неї гриби та прянощі. За допомогою блендера чи м`ясорубки подрібніть індичку й гриби з цибулею. Перемішайте до однорідності. Загорніть начинку в тісто та відваріть до стану al dente (орієнтовно 3-4 хв).
Для соусу розігрійте вершки, додайте до них пармезан і спеції, перемішайте. Налийте кілька ложок води з-під равіолі й перекладіть їх до соусу. Готуйте ще кілька хвилин. Подавайте із зеленню й пармезаном.
Равіолі з рикотою та шпинатом під соусом песто
Інгредієнти:
- шпинат — 100 г;
- рикота — 150 г;
- яйце — 1 шт.;
- пармезан — 100-150 г;
- лимон — 0,5 шт;
- мускатний горіх, сіль, перець — до смаку.
Для соусу:
- вершкове масло — 50 г;
- часник — 2 зубчики;
- базилік — 1 гілочка;
- соус песто — 2 ст. л;
- бульйон чи вода — 100 мл;
- вершки 20% — 100 мл.
Шпинат промийте та відділіть листя від стебел. У каструлі доведіть необхідну кількість води до кипіння, додайте трохи солі та весь шпинат і відварюйте до готовності на середньому вогні. Потім дістаньте шпинат, охолодіть під проточною водою, а потім ретельно відіжміть воду. Шпинат подрібніть, перекладіть його у глибоку миску, додайте рикоту й мускатний горіх, виделкою поєднайте два інгредієнти, потім вмішайте яйце, цедру половини лимона та пармезан. За бажанням приправте сіллю й перцем. Сформуйте равіолі та відварюйте у великій кількості води протягом 6 хв.
Щоб приготувати соус, на пательню додайте вершкове масло, часник та базилік, смажте протягом кількох хвилин, потім трохи води та соус песто. Тушкуйте ще 3-4 хв, додайте вершки, перемішайте й перекладіть до пательні відварені равіолі й тушкуйте до готовності.
Равіолі з м`ясом у томатному соусі
Інгредієнти:
- фарш асорті — 200 г;
- цибуля — 1 шт.;
- морква — 1 шт.;
- селера — 1 стебло;
- яйце — 1 шт.;
- пармезан — 2 ст. л;
- оливкова олія — для смаження;
- спеції — до смаку.
Для соусу:
- цибуля — 1 шт.;
- часник — 3 зубчики;
- томати у власному соку — 1 банка;
- томатна паста — 1 ст. л;
- біле сухе вино — 4 ст. л;
- базилік — 1 гілочка;
- сіль, перець — до смаку.
Для начинки очистіть та подрібніть овочі зручним способом. На оливковій олії обсмажте цибулю, селеру та моркву до золотистості, потім додайте фарш та смажте до готовності, приправте спеціями. Пропустіть начинку через м`ясорубку або перебийте блендером до однорідності. Потім додайте яйце та пармезан, ще раз перемішайте. Сформуйте равіолі. Та відваріть до напівготовності (приблизно 5-7 хв).
Для соусу розігрійте пательню з оливковою олією, на ній обсмажте до приємного аромату подрібнений часник, додайте нарізану цибулю і готуйте до золотистого кольору. Потім перекладіть туди консервовані томати без шкірки (можна використовувати й свіжі), томатну пасту, вино та італійські трави. Тушкуйте на повільному вогні до бажаної консистенції. За хвилину до готовності додайте кілька листків базиліку. Перекладіть до соусу равіолі разом з кількома ложками води, у якій вони варилися. Готуйте ще 2-3 хв.
Найсмачніша начинка — лише з найкращих інгредієнтів
Одне з правил італійської кухні — неперевершена якість інгредієнтів. Окрім борошна вищого ґатунку та фермерських яєць вам обов`язково знадобиться відбірне м`ясо та птиця. Ретельна селекція, співпраця з перевіреними локальними фермерськими господарствами й контроль технологічного процесу дозволяють нашим клієнтам отримати найсмачніший результат!
Щоб придбати м`ясну продукцію найвищої якості, робіть замовлення на сайті «М`ясторія», в мобільному застосунку чи завітайте до найближчого фірмового магазину-ресторану. Замовляйте все необхідне для італійського обіду і готуйте в задоволення!