Енциклопедія гурмана: готуємо ідеальний стейк на грилі
Сучасне людство ділиться на дві групи: ті, хто не може собі уявити життя без м'яса, та всі інші. Як ви вже здогадалися, в цій статті мова піде про м'ясо, вірніше про стейки з яловичини, приготовані на грилі, - смачні, правильні, справжні. Рібай, Портерхаус, Стріплойн або Філе-Міньйон - який би відруб ви не вважали кращим, тут ви знайдете поради, як приготувати ідеальний стейк.
Як приготувати соковитий стейк на грилі: загальні рекомендації
-
Солити або не солити стейк перед смаженням - вирішувати вам. Особисто ми «за» соління і перчіння стейків до приготування, щоб в результаті насолоджуватися збалансованим смаком.
-
Обов'язково перед приготуванням дайте м'ясу «подихати» до 30 хвилин.
-
Як правильно смажити стейк на грилі? Для приготування мармурової яловичини на грилі вугілля повинні бути дуже гарячими. Смажити на вугіллі потрібно тоді, коли не видно відкритого полум'я, а самі вони покрилися попелом, ніби «посивіли».
-
Перевертати стейки в процесі приготування слід щипцями. Якщо робити це вилкою, то з проколів в м'ясі може витікати сік.
-
Після закінчення приготування, безпосередньо перед подачею, м'ясу необхідно дати «відпочити» впродовж 5-7 хвилин.
-
Ступінь просмажування м'яса повністю залежить від ваших уподобань. Температура всередині шматка для ступеня Extra rare / Blue складає 46-49 ° C, для Rare - 52-55 ° C, для Medium rare - 55-60 ° C, для Medium - 60-65 ° C, для Medium well - 65- 69 ° C, для Well done - 71-100 ° C.
Види стейків
-
Стейк Рібай з мармурової яловичини - класика гриля! Він має насичений м'ясний смак, достатній жировий прошарок і виняткову м'якість. Правильний Рібай повинен бути товщиною не менш ніж 2 см. Хтось вважає за краще його маринувати заздалегідь, хтось їсть практично сирим, а хтось відразу смажить на грилі, вважаючи, що стейк з телятини хороший сам по собі і не вимагає додаткових маніпуляцій.
-
Стейк Портерхаус по праву вважається найбільш ситним стейком. Він складається з двох м'язів, які розділені Т-подібною кісточкою. З одного боку знаходиться класичний Нью-Йорк (Стріплойн без смужки жиру), що має чудові смакові властивості, а з іншого - вирізка (стейк Філе-Міньйон), ніжна частина туші. На відміну від стейка Ті-Боун Портерхаус виглядає симетричним - вирізка у Ті-Боун меншого розміру.
-
Філе-Міньйон - найніжніший і пісний стейк у всій «лінійці», містить дуже мало жирових ниток. У зв'язку з його винятковою ніжністю поводитись з ним слід обережно - важливо не пересмажити і не позбавити соковитості. Подавати Філе-Міньйон рекомендуємо разом з соусом, в ідеалі - з медово-гірчичним.
-
Стріплойн - досить тонкий філейний край, що володіє яскраво вираженим яловичим смаком і улюблений багатьма американськими стейк-хаусами. Якщо в магазині ви зустрінете стейк Нью-Йорк, не лякайтеся, це Стріплойн, але без жирового прошарку. Справа в тому, що багато хто воліє називати його по імені міста, де він вперше з'явився. Готувати Стріплойн дуже просто. Головне - не перетримати його над вугіллям. Втім, ви можете приготувати стейк на електрогрилі, щоб бути абсолютно впевненими в ідеальному результаті.
Відтепер яловичий стейк, приготований на грилі - ваша кулінарна перевага.
Також Ви можете скуштувати смачні стейки в магазинах М’ясторія або замовити їх на нашому сайті.