Безодня смаку: рецепт бограчу
Цікаво. Згідно з легендою, одного разу турецький кухар помилився і додав до звичайного супу занадто багато паприки. Через це страва вийшла шалено гострою і турки відмовилися її їсти. Але не викинули, а віддали полоненим угорцям. А от останнім він так сподобався, що потім став національною стравою!
Угорський бограч-гуляш: класичний рецепт
Сьогодні класичний бограч по-угорськи являє собою щось середнє між супом і другою стравою Якщо випаровувати рідину по-максимуму, ви отримуєте другу страву, в іншому випадку – суп. Як же приготувати бограч, щоб перевершити навіть професійних кухарів? Розповідаємо далі.
Інгредієнти:
- яловичина – 1 кг
- цибуля – 2 шт.
- болгарський перець – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- часник – 3-4 зубчики
- картопля – 700 г.
- сало – 250 г.
- паприка – 2 ст. л.
- томатна паста – 1 ст. л.
- зелень – петрушка, кріп, базилік
- 80 г борошна
- 1 яйце
- сіль
- Наріжте очищену цибулю і моркву чвертькільцями, болгарський перець – соломкою. Роздавіть 3-4 зубчики часнику і зніміть лушпиння. Подрібніть. Поріжте сало.
- Поставте казанок на решітку гриля. Закиньте сало і витоплюйте його. Дістаньте шкварки. Закиньте цибулю і смажте до прозорості. Додайте моркву і смажте протягом 3-4 хвилин. Додайте часник і ретельно перемішайте. Наступний важливий інгредієнт – паприка. Вона додасть страві насичений колір і незабутній присмак.
- Трохи прогрівши паприку, додайте м'ясо і смажте протягом 4-5 хвилин. Ретельно перемішайте, посоліть, додайте перець і смажте кілька хвилин. Залийте водою, додайте томатну пасту, доведіть до кипіння, закрийте кришкою і переходьте до процесу тушкування. Зменште температуру гриля та зачекайте 2,5 години.
- Тим часом ви можете приготувати чипетке – невід'ємну складову угорського супу-бограча. З 80 г борошна, одного яйця і дрібки солі потрібно замісити круте тісто (без води). На поверхні, посипаною борошном, розкачайте його в тонкий лист. Потім відщипніть від нього невеликі шматочки.
- За 20 хвилин до готовності очищену картоплю наріжте середніми кубиками і додайте до м'яса. Наступний інгредієнт — чипетке. Тепер можете закрити страву кришкою і довести картоплю до готовності. Завершуйте приготування бограчу додаванням зелені.
Бограч по-закарпатськи: традиційний рецепт
У кожному регіоні бограч роблять за своїм, унікальним рецептом. Але в будь-якому випадку ми маємо справу з неймовірно ароматною, пряною і ситною стравою.
- Поріжте бекон тонкими скибочками. Покладіть в горщик з товстим дном, додайте 2 ст. л. рослинної олії і розтопіть на повільному вогні протягом 12-15 хвилин, постійно перемішуючи. Додайте дрібно нарізану цибулю і обсмажте до золотистого кольору, ретельно помішуючи. Важливо простежити, щоб цибуля не пригоріла. Додайте моркву, натерту на великій тертці. Томіть 2-3 хвилини. Закиньте паприку. Це дуже відповідальний етап приготування. Ретельно перемішуйте, поки вся паприка рівномірно не розподілиться і не вбере весь жир.
- Додайте в горщик м'ясо, дрібно нарізані часник і гіркий перець. Залийте водою таким чином, щоб рідина покрила м'ясо. Доведіть до кипіння і поставте на повільний вогонь. Залиште тушкуватися на 1,5 години.
- Тим часом наріжте картоплю, помідори і перець. Подрібніть зелень. Коли м'ясу залишиться тушкуватися пів години, додайте трішки солі.
- До майже готового м'яса додайте порізані овочі, а останнім штрихом ще й зелені. Суп-бограч має вийти доволі густим.