Смачно до божевілля: технологія «су-від»
Висока кухня сьогодні - це не тільки зірки Мішлен або гучні імена шеф-кухарів. Це алхімія смаку, що народжується завдяки унікальним технологіям, таким, як «су-від». Соковитий стейк або ароматна морська риба з овочами аль денте стануть чудовим варіантом сімейної вечері. Більш того, приготовані завдяки технології «су-від» продукти максимально зберігають свої корисні властивості і запас вітамінів.
Деталі, гідні уваги
Французький термін sous-vide означає процес приготування продуктів у вакуумній упаковці при відносно низьких постійних температурах (від 47 до 80 градусів). Першовідкривачем технології став зовсім не кухар, а видатний вчений Бенджамін Румфорд. Саме він в 1799 році запропонував оригінальну методику приготування страв із застосуванням вакууму і гарячого повітря. Щоправда, кухарі згадали про його відкритті тільки в 60-х роках XX століття. І стали використовувати технологію «су-від» для збереження свіжості продуктів і збільшення терміну їх придатності. А от готувати за допомогою вакуумних пакетів наважилися тільки в 1974 році. Тоді француз Жорж Пралю пригостив відвідувачів ресторану «Труагро» найніжнішим фуа-гра, створеним за особливим рецептом.
Готувати за технологією «су-від» - це не модний тренд, як може здатися невтаємниченому спостерігачеві. Це, скоріше, природна потреба організму сучасного гедоніста, що прагне жити повним життям. І в першу чергу в плані смаку. Будь-яке м'ясо, чи то яловичина, телятина, баранина чи свинина, після теплової обробки таким чином стає неймовірно ніжним, соковитим, ароматним і надзвичайно смачним. Овочі ж, навпаки, зберігають свіжу хрустку текстуру, що практично неможливо при звичайному варінні. За технологією «су-від» можна готувати також рибу, морепродукти, птицю та яйця.
Найбільша кулінарна помилка - плутати технологію «су-від» з варінням. По-перше, м'ясо, як і будь-який інший продукт при «су-від», не має контакту з водою. По-друге, температура приготування підтримується на рівні значно нижче точки кипіння води. По суті, фізичні і хімічні процеси, які відбуваються з продуктами при «су-від», нічим не відрізняються від запікання, з поправкою на велику делікатність технології.
Приготування страв за технологією «су-від» в домашніх умовах
Щоб готувати так само ефективно і смачно, як і в ресторанах високої кухні, потрібні вакууматор, термостійкі пластикові пакети і сам апарат «су-від».
Але як відтворити всі необхідні умови на власній кухні, якщо немає можливості купити побутову техніку? Перш за все необхідно помістити продукти у термостійкий пакет з застібкою зіп-лок. Потім набрати воду в сотейник з товстим дном і покласти пакет таким чином, щоб його горловина перебувала над водою. Псевдовакуум готовий. Залишається тільки контролювати температурний режим за допомогою кулінарного термометра.
Телятина «су-від»: покроковий рецепт
Кількість порцій: 3
Інгредієнти:
- вирізка - 750 г
Для маринаду:
- сіль, мелений чорний перець
- часник - 2 зубчики
- розмарин - 1 гілочка
Приготування:
-
Водяну баню прогріти до температури 55-80 градусів залежно від бажаного ступеня просмажування.
-
Телятину замаринувати і запечатати в вакуумному пакеті. Покласти в пристрій «су-від» на 45 хвилин.
-
Щоб отримати рум'яну скоринку, м'ясо необхідно обсмажити на сковороді впродовж 3 хвилин, один раз перевернувши в процесі. Помідори чері і гілочки кінзи - ідеальна прикраса страви.
Свинячі відбивні, приготовлені за технологією «су-від»
Кількість порцій: 2.Інгредієнти:
- шматки свинини товщиною 2,5 см - 4 шт
- сіль і мелений чорний перець
- оливкова олія
- часник
- ароматні трави
- Водяну баню прогріти до температури 62 градуси.
- Свинину поперчити і посолити, помістити в вакуумний пакет. Додати часник, розмарин і оливкову олію.
- Запечатати пакет за допомогою вакууматора і помістити у водяну баню на 60 хвилин.
- По завершенню вийняти свинячі відбивні з пакета і промокнути паперовим рушником.
- На добре розігріту сковороду додати оливкову олію. Обсмажити м'ясо впродовж 4 хвилин, один раз перевернувши в процесі.
Філе індички «су-від»
Кількість порцій: 2.Інгредієнти:
- філе індички - 2 шт .
- сіль і цукор в співвідношенні 5:2
- оливкова олія
- вершкове масло
- чебрець - 4 гілочки
Приготування:
- Нагріти водяну баню до 55 градусів.
- Філе індички пересипати сумішшю солі і цукру, помістити в вакуумний пакет. Додати чебрець і оливкову олію.
- Запечатати пакет за допомогою вакууматора і помістити у водяну баню на 8 годин.
- По завершенню вийняти філе індички з пакета і промокнути паперовим рушником. На добре розігріту сковороду додати оливкову олію і трохи вершкового масла. Обсмажити м'ясо впродовж 2 хвилин.
Добірне м'ясо для приготування страв за технологією «су-від» замовляйте на офіційному сайті мережі М’ясторія!