Жар з небес: як приготувати стейк в духовці на решітці
Поділитися:

Жар з небес: як приготувати стейк в духовці на решітці

Гриль в духовці – режим, що рідко використовується на вашій кухні? Давайте змусимо його працювати з абсолютною віддачею і навчимося в будь-яку пору року готувати стейки з яловичини в духовці швидко і смачно.

Простий і надійний рецепт стейка в духовці: виставте режим «гриль» або температуру 220-250 ° C. Стейки змастіть олією і викладіть на розпечену решітку. Запікайте впродовж 3-4 хвилин і переверніть. Через 3-4 хвилини виміряйте за допомогою термометра для м'яса температуру всередині стейка (орієнтир - 57-60° C). Бажано вийняти стейк парою градусів раніше, загорнути у фольгу і дати «відпочити».

стейк в духовке на решетке.jpg

Процес приготування стейків приховує безліч нюансів. Головний з них - вибір високоякісного м'яса. Стейки готують виключно з мармурової яловичини. Як орієнтуватися в цьому різноманітті?

 • Рібай-стейк. Назва походить від англійських слів rib і eye. Перекладається як «ребро», звідки береться шматок, і «око» - поперечний зріз нагадує форму ока. До слова, саме ця частина туші дозволяє визначити мармуровість яловичини. Тонкі прошарки жиру, що тануть при запіканні стейка, роблять його найбільш невибагливим в приготуванні і найсоковитішим. Стейк Рібай рекомендуємо запікати на решітці в духовці до стану medium rare (8-10 хвилин). Потім загорнути у фольгу і дати «відпочити» впродовж 5-7 хвилин.

 • Стейк Томагавк - це Рібай-стейк на кістці. Реброва кістка очищається від м'яса і жиру, що надає їй схожість з руків’ям, а м'ясу - з лезом індіанського томагавка. Томагавк має яскраво виражену мармурову текстуру і вважається найбільш ароматним стейком. До речі, ще й одна з найсоковитіших страв в меню. Стейк Томагавк на кістці запікається в духовці до просмажування medium (60 ° C) впродовж 10 хвилин.

 • Стріплойн - преміальний стейк з тонкого краю філе. У порівнянні зі стейком Рібай має меншу мармуровість, але великі і неймовірно ніжні волокна м'яса. Завдяки яскраво вираженому яловичому смаку традиційно вважається «чоловічою» стравою, але, погодьтеся, це досить умовне визначення. Притаманний цьому стейку товстий прошарок жиру йде по периметру. Відріжте його - і отримаєте стейк Нью-Йорк.

 • Ті-Боун-стейк. Отримав свою назву завдяки Т-подібній кістці, яка розділяє в цьому стейку два види м'яса: соковитий Стріплойн і ніжний Філе-Міньйон. Вирізається між спинною і поперековою ділянкою. Стейк Ті-Боун, запечений вдома у духовці, - кращий варіант романтичної вечері.

 • Портерхаус - ще один стейк, який можна розпізнати по Т-подібній кістці, що йде поперек м'ясних волокон. Як і Ті-Боун, містить в собі вирізку і Стріплойн, але на відміну від нього виглядає симетрично. Відрізається з більш широкої задньої частини відруба. Походження назви оповите таємницею і має різні версії, пов'язані чи то з ім'ям британського власника ресторану, чи то з назвою американської мережі готелів і ресторанів «Porter House».

 • Філе-Міньйон - ніжний преміальний стейк з центральної частини яловичої вирізки, яка практично не бере участі в рухових процесах тварини.

Стейк в духовке на решетке2.png

Стейк, запечений в духовці на решітці, - одна з найзнаменитіших і простих у приготуванні страв. Мета знайдена, рецепт вивчений, варіанти проаналізовані, залишається тільки діяти!


Статті та рецепти

 • Шинка: страва до святкового столу
  Кожен знає: якщо свято — то м`ясо, якщо м`ясо — то шинка. Дотримуємося смачних традицій та пропонуємо приготувати соковиту шинку за найсмачнішими рецептами від «М`ясторія». Ця страва стане не лише окрасою столу до особливих подій, але й смачним варіантом щоденної м`ясної страви.
 • Нова «М`ясторія» — буде смачно!
  Зустрічайте найочікуванішу прем`єру цієї весни від «М`ясторія»! Новий заклад у форматі «М`ясторія» Meat Bar уже готовий до відкриття!
 • Канелоні: приготуйте макарони по-новому!
  Якщо ви й досі не знаєте, як приготувати канелоні, «М`ясторія» готова вам у цьому допомогти. Найсмачніші рецепти, вдалі комбінації, різноманітні начинки й соуси… Ми зібрали все, що потрібне вам для того, щоб приготувати канелоні вдома і отримати результата, який позмагається з ресторанними стравами.